- Gegevens
- Laatst bijgewerkt op zaterdag 26 februari 2011 18:37
LWO NIEUWS WBM NR 2 2005
Woonlastenonderzoek Amsterdam
Het overleg over het woonlastenonderzoek is door ziekte uitgesteld. Het eerste overleg met het onderzoeksbureau is op 7 april. Wij adviseren vooralsnog niet mee te doen. Als het onderzoek aangepast wordt en een werkelijk woonlastenonderzoek wordt is het belangrijk wel mee te doen. De laatste stand van zaken met ons advies vind u op de website.
Het woonlastenonderzoek paste in het kader van de aangekondigde discussie over de verhoging van de precario voor woonboten. Een afspraak van de organisaties met het bureau Onderzoek en Statistiek over de onderzoekstechnische aspecten werd door BBA/WOW projectleider Maarten Voster geannuleerd.
De braaf overleggende Woonbotenorganisaties werden noch door de BBA, noch door de WOW projectleider op de hoogte gesteld van het voornemen, en een besluit, blijkbaar in 2004, de precario met ongeveer 30 % te verhogen. De zoveelste reden voor het niet kunnen door overleggen. Want daar is van beide kanten integriteit voor nodig, vooral van de kant van het Amsterdamse bestuur. Dat word node gemist.
Ook BBA overleg mislukt
Amsterdamse woonbotenorganisaties schorten het overleg op met de dienst Binnenwater Beheer Amsterdam (BBA). Daarmee is een poging om een uitvoerbaar, breed gedragen en rechtvaardig woonbotenbeleid te formuleren mislukt. Wethouder Stadig lijkt alleen geïnteresseerd in geld. Van gelijke of gelijkwaardige regelingen met de wal is in zijn voorstellen geen sprake. De beleid- en regelgekte neemt in de voorstellen alleen maar toe en de verschillen met wal- en waterregelingen worden vergroot in plaats van verkleind.
Het project 'Wonen Op het Water' werd in 2002, na de erfpachtdiscussie, door Stadig opgestart. Hij stelde in een memo dat er behoefte was aan:
betere regelgeving met een breder draagvlak en een andere houding van bestuurders ten opzichte van het wonen op het water.
Twee jaar na de start van het project, waar de woonbotenorganisaties en individuele bewoners hun volle medewerking aan verleenden, kwamen de organisaties tot de conclusie dat er geen sprake was van verbetering van de regelgeving en dat de houding van bestuurders ten aanzien van waterbewoners er niet op vooruit was gegaan
Zij besloten in de zomer van 2004 dan ook om geen tijd meer in het project te investeren. Wel werd het overleg wat nog steeds werd gevoerd met leidinggevenden van de BBA voortgezet.
Toen ook daar bleek dat de ingebrachte punten en de gevoerde gesprekken niet wezenlijk leidden tot verbeteringen, en dat er eerder sprake was van verslechteringen in de dagelijkse waterwoonpraktijk, besloten de organisaties ook dat overleg op te schorten.
Het WOW en BBA overleg leid tot een uitbreiding van ambtelijke instructies maar niet tot voor bewoners logischer en positiever en gelijkwaardiger regelingen en beleid vergelijkbaar met de wal. De organisaties zijn van mening dat er vooral sprake is van het ambtelijk uitwerken van de vooroordelen van de wethouder.
De beide overleggen hadden moeten leiden tot het veranderen van de beleidspuinhoop van de afgelopen dertig jaar, zoals Stadig stelde in het stuk dat leidde tot het WOW project.
In de praktijk is de beleidspuinhoop groter en handhavinggekte erger en onrechtvaardiger.
De organisaties zijn:
Landelijke Woonboten Organisatie
Schepen Binnenstad Amsterdam
Zeeburgs Boten Overleg
Waterig Amsterdams Front
Vereniging Woonboten Watergraafsmeer
Woonboten Amsterdam Noord
Jaarvergadering
In maart was de jaarvergadering. De jaarstukken en het kascommissieverslag werden goedgekeurd. In de begroting werden wijzigingen aangebracht: Voor het digitaliseren van juridische uitspraken wordt 5000,- euro gereserveerd. De prioriteiten van 2005 zijn vastgesteld, met aanvulling op aandacht voor de website.
Nieuwe bestuursleden zijn: Bert van Rooijen uit Spaarndam, Frans Koot uit Leiden en Hans de Weers uit Haarlem. Frank Bos was aftredend en is herkozen. Het bestuur verdeeld onderling de diverse functies. Daarover zijn nog geen besluiten genomen op de eerste bestuursvergadering.
Nieuwe kascommissie
Dave Smalz treed af en Gerard Scholten wordt nieuw benoemd. De kascommissie voor 2005 bestaat uit Gerard, Karel van der Leij en Piet Dekker.
Nieuwe beheerder
Door het overlijden van Wim Heuvelman was er een vacature voor beheerder van de kantoorboot. Op de jaarvergadering werd Cor Laan uit Utrecht benoemt.
Contributie
Niet alle leden hebben hun contributie al voldaan. Als u de toegezonden acceptgirokaart niet gebruikt graag wel het lidmaatschapsnummer vermelden. Dat nummer staat ook op de adresgegevens van Woonboot magazine.
Spreekuur
Het spreekuur is op maandag, woensdag en vrijdag van 19,30 tot 20,30. Het spreekuur is vrijwel altijd bemenst. Een probleem kan zijn, dat er geen in gesprekstoon te horen is.